10 prostych zasad zakupu i przewozu stylowych mebli z UK do Polski

Żyjemy w czasach, w których nikogo nie dziwi, że ktoś z jego rodziny lub przyjaciół mieszka za granicą. Liczba Polaków w Wielkiej Brytanii wciąż wzrasta. Szacuje się, że 2020 roku będzie ona wynosić 2 miliony! Im więcej z nas  wyjeżdża, tym częściej pojawia się problem przewozu rzeczy z Polski do Anglii. Zastanawiasz się jak to bezpiecznie zrobić? Oto 10 prostych zasad:

 

  1.      Wybierz firmę kurierską. W przewozie z Polski do Anglii specjalizuje się kilka firm. Warto poświęcić trochę czasu i przejrzeć kilka ofert. Kiedy odrzucisz firmy, których usługi nie zadowalają, przelicz koszty i wybierz najkorzystniejszą ofertę.
  2.      Jeśli chcesz przewieźć niewielkie i niezbyt ciężkie rzeczy, możesz nadać je paczką kurierską. Zwykle taka paczka może ważyć około 30 kg. Poza wagą liczą się też gabaryty. Każda firma kurierska ma swój wewnętrzny regulamin. Zapoznanie się z nim pozwoli ustalić Ci, jak duża paczkę możesz zrobić i co może się w niej znaleźć.
  3.      Zabezpiecz wszystkie rzeczy, które chcesz wysłać. Kartoniki, formy styropianowe, pianka, a nawet gazety i oczywiście cudowna folia bąbelkowa… żaden przedmiot nie powinien zostać włożony do paczki bez „ochraniaczy”.
  4.      Nic nie może „latać” po paczce. Wszystkie wolne przestrzenie zapełnij pozwijaną folią bąbelkową lub specjalnymi wypełniaczami.
  5.      Po zapakowaniu wszystkich rzeczy trzeba zakleić wieczko, podobnie jak spód kartonu. Dodatkowo możesz okleić taśmą polipropylenową narożniki kartonu. Na koniec owiń całą paczkę stretchem.
  6.      Oznacz paczkę. Jeśli w paczce są przedmioty kruche i szklane, nie może zabraknąć naklejek informacyjnych (tak zwane „kieliszki”). Jeśli istotne jest, gdzie jest góra a gdzie dół, potrzebne będzie naklejenie „strzałek”, po jednej na każdym boku. Takie naklejki stanowią sygnał dla kuriera, co ułatwia mu właściwe obchodzenie się z przesyłką.
  7.      Zaadresowana w sposób trwały. Naklejka z adresem i numerem paczki musi być przyklejona na wierzchu, w sposób trwały. Dzięki temu Twoja paczka nie stanie się gdzieś po drodze „N/N”.
  8.      Zapytasz „a co jeśli coś nie zmieści się w żadną paczkę? Możesz nadać przesyłkę paletową. Jeśli czujesz, że nie poradzisz sobie z jej zapakowaniem – nic straconego. Na to też jest sposób. Niektóre firmy, na przykład www.AngliaPolska.pl organizuje w wyznaczone dni odbiór dużych przesyłek. Możesz w ten sposób przewieźć nawet motor! Co ciekawe, dzięki opcji „VAN”, AngliaPolska.pl organizuje nawet przeprowadzki za wcześniejszym ustaleniem szczegółów przez telefon do ich BOKu.
  9.      Zastanów się, co jest ważne i nie zabieraj rzeczy zbędnych, ponieważ nawet przy takiej opcji istnieją pewne ograniczenia, przede wszystkim wagowe.
  10.   Zachowaj spokój – może to dziwna rada, ale uwierz – to właśnie spokój pozwala na rozsądne planowanie każdego działania. Jasny umysł i pozytywne nastawienie pomoże Ci przygotować każdy, nawet najdziwniejszy przewóz i zakończyć całą akcję sukcesem.

szafka-na-buty-z-miejscem-do-siedzenia_1461

To, co kiedyś wydawało się niewyobrażalne, dziś jest rzeczywistością. Niezależnie od tego, czy chcesz przesłać komuś paczkę z prezentami na Święta, czy chcesz przenieść do Anglii całe swoje życie – możesz to zrobić. Wystarczy odpowiednio się przygotować, w czym, mam nadzieję, pomogą Ci powyższe wskazówki.

Dodaj komentarz