3 domowe akcesoria dla spodziewających się dziecka

Ciąża jest niezwykłym czasem w życiu kobiety – przez dziewieć miesięcy rozwija się w Tobie nowe życie, a Ty przygotowujesz się do nowej życiowej roli. Ze stanem błogosławionym wiążą się jednak również pewne obowiązki i… dolegliwości. Zobacz, jakie akcesoria mogą Ci się przydać!

Segregator lub organizer ciążowy

Podczas ciąży mamy do czynienia z mnóstwem dokumentów, skierowań i wyników badań. Z każdą wizytą u lekarza papierów jest coraz więcej!  Trudno jest te wszystkie rzeczy trzymać w zwykłej teczce, dlatego warto zainwestować w specjalny segregator lub organizer. Zmieścisz w nim swoje wyniki, zdjęcia USG, a także ewentualne sposoby dawkowania leków. Możesz w nim również trzymać swoją kartę ciąży oraz notatki dotyczące Twojego samopoczucia, które przy okazji kolejnej wizyty pokażesz lekarzowi.

Poduszka ciążowa

Absolutny hit wśród kobiet, które spodziewają się dziecka! Poduszka ciążowa ułatwia zasypianie kobietom zwłaszcza w trzecim trymestrze, pozwala zmniejszać zgagę oraz pozwala zająć wygodną pozycję, co z powiększonym brzuchem wcale nie jest łatwe! Ponadto, najlepszą pozycją do spania dla ciężarnej jest ta na lewym boku – poduszka ułatwi Ci przespanie nocy w ten właśnie sposób. 

poduszka ciążowa

 

Adapter do pasów bezpieczeństwa w aucie

Wiele kobiet w ciąży – zwłaszcza tej zaawansowanej – skarży się na to, że dolna część pasa uciska ich brzuch podczas jazdy samochodem. Nie powinien to być jednak powód, dla którego zrezygnujesz z zapinania pasów! Podczas podróży zarówno Ty, jak i Twoje maleństwo powinniście być bezpieczni. Aby czuć się bardziej komfortowo, spraw sobie specjalny adapter do pasów, dzięki któremu Twój ciążowy brzuszek nie będzie uciskany.

 

Dodaj komentarz