5 zakamarków, o których zapominamy podczas sprzątania

Statystyczny Polak poświęca, raz w tygodniu, nawet trzy godziny na sprzątanie. Po takim czasie niewielkie mieszkanie powinno lśnić czystością, prawda? Okazuje się jednak, że zazwyczaj zapominamy o kilku miejscach. Jakich?

Kuchnia

W każdej kuchni znajduje się ścierka i gąbka do mycia naczyń. Niewiele osób wie, że na ich powierzchni żyje ogromna ilość bakterii, które mogą być przyczyną wielu dolegliwości zdrowotnych. Za rzadko myjemy także mikrofalówkę, piekarnik i uszczelki w lodówce – tam także gromadzi się duża ilość zanieczyszczeń.

  • Co zrobić? Przynajmniej dwa razy w miesiącu wymieniajmy gąbkę do naczyń, raz w tygodniu pierzmy ścierki kuchenne w wysokich temperaturach a raz w miesiącu dokładnie wyczyśćmy wszystkie zakamarki lodówki, piekarnika, mikrofalówki i zmywarki.

Łazienka

To kolejne miejsce, które sprzątamy jedynie powierzchownie – tak przynajmniej twierdzą eksperci. Zazwyczaj dokładnie czyścimy sedes, umywalkę, wannę i prysznic. Czy pamiętamy jednak o regularnej wymianie ręczników, czyszczeniu kubeczków, w których przechowujemy pastę i szczoteczki do zębów oraz dokładnym myciu pralki?

  • Co zrobić? Raz w tygodniu należy dokładnie wyczyścić pojemniki na szczotki do włosów, szczoteczki do zębów i patyczki do uszu. Chcąc, aby nasza pralka lśniła czystością używajmy specjalnych płynów, które podczas pustego prania umyją nawet najtrudniej dostępne zakamarki. My polecamy płyn do czyszczenia pralki General Fresh – jest niedrogi, a przy tym bardzo skuteczny.

plyn-do-czyszczenia-pralki_2001 (1)

Inne miejsca

Zapominamy o regularnym czyszczeniu książek, ozdób oraz sprzętów elektronicznych. To właśnie na nich najczęściej osadza się kurz i gromadzą się bakterie, które bywają groźne dla naszego zdrowia. Urządzenia służące do sprzątania także powinny być czyste.

 

 

Dodaj komentarz