Kolory w shabby chic

z13358668QShabby chic ma kilka cech charakterystycznych, które określają jego założenia i cele. Najważniejsze z nich to: recykling, czyli wszystko da się wykorzystać, kolorystyka, znaki czasu, dodatki i decupage. Każda z tych cech buduje ogólne wrażenie stylu.

Chciałabym na  dłużej zatrzymać się przy kolorach charakterystycznych dla shabby chic, czyli bieli i jej odcieniach, a także błękicie, różu i innych pastelowych barwach. Każdy z tych kolorów niesie ze sobą inne wrażenia. Biel i wszystkie jej odcienie dominują w shabby chic, także dzięki temu też styl jest rozpoznawalny. Wykorzystanie pasteli nadaje lekkości, delikatności i sielskości wnętrzu. Wnętrze ociepli i rozweseli kolor różowy, wnosząc powiew optymizmu i radości. Natomiast błękit nadaje wnętrzu wrażenie czystości i porządku. Styl shabby chic wykorzystuje wszystkie te kolory i to one przeważają, oczywiście pojawiają się także elementy w innych kolorach, ale traktowane są jako dodatki.

Barwy wykorzystywane przez shabby chic sprawdzają się w każdym wnętrzu. Postarzane meble i delikatne kolory tworzą wyjątkowe i niepowtarzalne aranżacje, często kojarzone z sielskością wiejskich posiadłości. Jeśli więc komuś zależy na takim klimacie w mieszkaniu, to shabby chic jest tym, czego szuka.

200112shabby2 caaba33baf5de31167be8c6f70a35448 dsc2366001 httpwww.79ideas.org201206home-of-photographer-debi-treloar.html.US5b_aJg-Sp1 images2 images2interiordesignfiles.com

Dodaj komentarz