Łazienka w stylu vintage

Mieszkanie urządzone w konkretnym stylu świadczy o guście jego gospodarzy. Najlepiej, kiedy udaje się zaaranżować wszystkie pomieszczenia w jednej stylistyce. Najwięcej problemu sprawia zwykle łazienka. O ile osoby, które decydują się na nowoczesny minimalistyczny wystrój, mogą bez trudu wprowadzić ten styl do swojej łazienki, więcej zabiegów wymagają stylizacje tematyczne i oparte o minione epoki. Nie oznacza to jednak, że miłośnicy stylu prowansalskiego, rustykalnego, empire, czy vintage, muszą pozostawić swoją łazienkę nijaką. Oto kilka propozycji, jak wprowadzić ostatni z wymienionych stylów ? vintage ? do swojej łazienki.

lazienka

Wanna sprzed lat. Popularnym sposobem na montaż wanien jest ich zabudowywanie. Osoby, które mają słabość do przedmiotów jak z mieszkania prababci, powinny z tego zrezygnować. Emaliowana wanna z fantazyjnie, płynnie wyprowadzonym obramowaniem, osadzona na lwich łapkach ? to jest to! Nóżki wanny mogę mieć również inny kształt, wzbogacony roślinnym motywem. Osoby, które lubią drewno mogą osadzić wannę na drewnianych balikach. Niezwykle ciekawie wyglądają wanny przypominające te cynowe, które wielu pamięta z wakacji na wsi. Jeśli jednak stawiamy na wannę zabudowaną, warto pomyśleć na obłożeniu zabudowy glazurą w stylu retro lub nawet taką, która pochodzi z odzysku. Osoby posiadające prysznic nie są stracone. Sklepy z artykułami sanitarnymi oferują wiele modeli baterii prysznicowych z kurkami, które przypominają te z lat 20.. Miedziana wylewka baterii umywalkowej sprawi, że nawet najbardziej klasyczna biała umywalka przestanie być produktem seryjnym.

Meble w stylu retro. Niezależnie od tego, jak duża jest łazienka, zawsze znajdują się w niej jakieś szafki. Warto wybrać przynajmniej jeden mebel, który będzie wyglądał jak wydobyty z półwiecznego zapomnienia. Jeśli w łazience jest miejsce dla apteczki, można wybrać na nią szafeczkę z drzwiczkami zdobionymi nadrukiem w stylu plakatu z okresu międzywojennego lub mały stylizowany mebel wykończony w stylu shabby chic. Dobrym pomysłem jest także produktów firmy „Wallquest tapety”  Z kolei prosty drewniany taboret w łazience w przewagą bieli będzie wyraźnym kontrastem, który podkreśli nasz gust. Nie będzie on tylko rekwizytem, ale może służyć odkładaniu ubrań lub ręczników. W dużej łazience można wstawić regał i to niekoniecznie drewniany. Metalowy mebel z ażurowym zdobieniem i celowym postarzaniem, doda naszej łazience wyrazistego charakteru i pozwoli zorganizować wszystkie akcesoria. Jeśli w lustro łazienkowe jest wieszane, a nie przyklejone do ściany, warto aby było oprawione w stylową ramę.

Dodatki. Wieszaki na ręczniki, które będą pokryte patyną, a dodatkowo będą wyglądać jak pozyskane z elementów starych sprzętów są bardzo popularne. Dozowniki na mydło i kosmetyki w płynie, stojak na papier toaletowy i szczotkę do mycia toalety wybrane z tej samej kolekcji, stylizowane na vintage, pomogą dopełnić kompozycję w naszej łazience.

Dodaj komentarz