„Na górze róże…”

„Na górze róże, na dole fiołki, a my się kochamy jak dwa aniołki”. Ta prosta dziecięca rymowanka znana jest chyba wszystkim. Dlaczego o niej wspominam? Ponieważ można by ją określić jako rymowankę w stylu shabby chic. Róże, delikatne drobne kwiaty polne i aniołki należą do najpopularniejszych motywów w stylu shabby chic. Subtelne róże, również te dzikie, fiołki, niezapominajki, maki… słowem wszystkie znane nam kwiaty, które mimo swej delikatności potrafią rozwijać się bez opieki człowieka, stanowią inspirację dla dekoracji. Ale nie tylko. Ręcznie malowane kwiaty spotkać możemy również na stylowych meblach. Projekty wnętrz z wykorzystaniem mebli z motywami ręcznie malowanych dzikich kwiatów cieszą się od kilku lat niesłabnącym zainteresowaniem. Zwłaszcza wśród miłośników stylu shabby chic.

roze

Meble w stylu shabby chic zawsze prezentują się niezwykle. W postarzanej powierzchni jest coś nostalgicznego. Delikatna jasna kolorystyka i płynna fantazyjna linia wywołuje romantyczne skojarzenia. A nie ma nic bardziej romantycznego i nostalgicznego jednocześnie jak dzikie róże.
Ciężkie, pełne delikatnych płatków pąki w delikatnych kolorach najlepiej prezentują się na pastelowym tle. Jeżeli zdobienia są namalowane ręcznie i możemy zauważyć ślady pędzla, zgrubienia farby, to zyskujemy pewność, że mebel, który mamy przed sobą jest jedyny i niepowtarzalny. Jakie meble mogą być zdobione motywem dzikich róż? Absolutnie wszystkie. Szafy i szafki, komody i witrynki, biurka i sekretarzyki, a nawet parawany, toaletki czy ramy luster.

eleganckie-lustro-malowane-w-roze_2456

Jedynym ograniczeniem jest ich przeznaczenie. Oczywistym jest, że meble zdobione tym motywem nie będą używane przez mieszkających samotnie mężczyzn. Mogą zgodzić się na kilka takich mebli ze względu na swoje życiowe partnerki, jeżeli wspólnie mieszkają. Drogie Panie – jeśli bardzo zależy Wam na meblach z kolekcji różanej, to zgódźcie się w zamian na skórzany fotel w stylu vintage w pokoju, który jest „tylko jego miejscem”.

szafka-na-buty-z-miejscem-do-siedzenia_1461

Meble zdobione gałązkami róż to ciekawy pomysł na wprowadzenie stylu shabby chic do pokoju dziecięcego, który w najbliższych latach ma być królestwem małej księżniczki. Drewniane meble z ręcznie wykonanym celowym postarzaniem, wykończone malowanymi bladoróżowymi kwiatami będą prezentować się wręcz bajecznie. Szczególnie, kiedy na nich i wokół nich ustawimy klasyczne pluszowe misie i szmaciane lalki. Przytulność pokoju pomoże odprężyć się rodzicom, kiedy dziecko z niewiadomych przyczyn nie pozwoli przespać nocy. A jak wiadomo dzieci jak sonary odbierają stany emocjonalne rodziców. Jeśli sami będą zrelaksowani, to poczują się bezpiecznie i w końcu pozwolą nam zasnąć.

meble polokragla-komoda-prowansja-shabby-chic-8-szuflad-2_5844

Zaprezentowane na zdjęciach meble zasługują na uwagę wszystkich, którzy cenią sobie rękodzieło. Dla mnie najbardziej fascynujące jest to, że przedmioty niezbędne z praktycznego punktu widzenia mogą być nie tylko użyteczne, ale również piękne.

Więcej o samodzielnym postarzaniu mebli możecie przeczytać na: http://shabby-vintage.pl/recykling-mebli-czyli-stare-nie-znaczy-bezuzyteczne/

Dodaj komentarz