Najlepsze prezenty dla nowożeńców

romantyczna-figura-slubna-veronese_1927

Kilka tygodni temu pisałam o tym, jak zorganizować ślub z elementami stylu shabby chic. Dziś chciałabym powrócić do tematu ślubu. Jednak już nie od strony organizatorów, ale gości weselnych. Zaproszeni na ślub stają przed wieloma dylematami. Pierwszym, szczególnie dla pań, jest odpowiedź na pytanie ?w co ja mam się ubrać??, ostatnim, ale nie mniej ważnym, będzie wybór prezentu dla nowożeńców. I o tym dziś kilka słów.

Prezenty coraz częściej zastępuje ?koperta?. Często dzieje się tak na życzenie samych nowożeńców. Wiele młodych par postanawia przygotować listę rzeczy, które chcieliby dostać na nową drogę życia. Ale co zrobić, jeśli żadna z tych opcji nie była życzeniem przyszłych małżonków? Co w takim razie wybrać? Oto dwa najpopularniejsze, ale i najbardziej sprawdzone pomysły.

Jednym z najpopularniejszych prezentów jest pościel. To bardzo praktyczny wybór, który w rzeczywistości może łączyć funkcjonalność z prawdziwym pięknem. Nawet, jeśli młodzi dostaną tego dnia prezent w postaci pościeli od dwóch, czy trzech osób, to nie problem. Zapasowy komplet nowożeńcy mogą wykorzystać jako komplet ?awaryjny? lub dla gości. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego materiału. Dla osób o wrażliwej skórze lub ze skłonn
ością do alergii niewskazana jest pościel wełniana. Pościel bawełniana pozwala na największe możliwości. Przyjazna dla skóry, pozwala jej oddychać i pochłania wilgoć. Na zimę najlepsza będzie pościel wykonana z miękkiej flaneli, ponieważ dobrze zatrzymuje ciepło. Latem lepsza będzie satynowa, która jest lekko śliska, ma przyjemny połysk i nie zatrzymuje ciepła.

lozko

Kolejnym pomysłem jest zastawa stołowa. Nie musimy od razu decydować się na zakup pełnego serwisu obiadowego. Zamiast tego warto poszukać kompletu pięknych filiżanek z dobrej jakości porcelany. Sklepy stacjonarne i internetowe oferują możliwość wyboru zestawu dla dwóch, czterech, sześciu, a na nawet więcej, osób. Ciekawym rozwiązaniem są komplety, w których skład, poza kubkami czy filiżankami, wchodzi imbryczek i inne akcesoria przydatne do delektowania się kawą i herbatą. Jeśli młodzi otrzymają taki komplet, to na pewno będą z niego korzystać w niedzielne popołudnia i za każdym razem, kiedy wezmą do ręki filiżankę od nas wspomną swoje wesele. Poza serwisem kawowym można zdecydować się na podarowanie patery przeznaczonej do serwowania ciast, ciasteczek i owoców. Możliwość wyboru spośród rożnych modeli, wykonanych ze szkła lub ceramiki, sprawia, że na pewno znajdziemy coś, co spodoba się nowożeńcom.

kubki

 

Pościel i elementy zastawy stołowej to czarne konie wśród prezentów ślubnych. Kiedy młodzi są nam bliscy, na pewno orientujemy się, czego najbardziej potrzebują. Jeśli połączymy funkcjonalne z pięknym, to nie tylko ułatwimy im start we wspólne życie, ale również pomożemy upiększyć im ich wspólne gniazdko.

Dodaj komentarz