Najmodniejsze kolory 2016

amara-livind-limited-650x440Nowy rok oznacza nowe trendy. W tym także kolorystyczne. Jak co roku firma Pantone zdecydowała, które kolory będą wieść prym w rozpoczynającym się sezonie. Według instytutu identyfikacji kolorów ten rok należy nie do jednego, ale do dwóch kolorów: Rose Quartz  oraz Serenity. Co nas niezmiernie cieszy – oba doskonale wpisują się do stylizacji shabby chic.

Najlepszym porównaniem, które pomoże opisać, jakie to kolory, jest przywołanie obrazu letniego nieba na kilka minut przed wschodem słońca. Przytłumiony szarawy błękit i delikatny róż, w ciepłym bladym odcieniu – tak właśnie wygląda Serenity i Rose Quartz. To, co łączy oba kolory to ich subtelność i łagodność, która wielu kojarzy się z dziecięcymi ubrankami, innym ze zwiewnymi sukienkami, jakie noszą kobiety w upalne dni. Stąd też wrażenie, że w tym roku nie ma tu miejsca dla „prawdziwych mężczyzn”. Nawet jeśli panowie nie mają odwagi na założenie bladoróżowej koszuli lub uważają, że „sprany błękit” jest dla małych chłopców – spokojnie. Przecież, jeśli Panie chcą być modne, to nie tylko dla siebie, ale także dla nich. Wszak fajne koszulki to przede wszystkim koszulki modne! Summa summarum – Pantone dba o wszystkich, bo „Kolory na ten sezon przenoszą nas do szczęśliwego, słonecznego miejsca, gdzie śmiało możemy pokazać dowcipną stronę naszej osobowości”. Właśnie tak wybór uzasadnia Leatrice Eiseman – dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute.

pantone

Na temat zastosowań Serenity i Rose Quartz na wybiegach i przemyśle odzieżowym można by pisać godzinami. Ale czy na tym koniec? Absolutnie nie! Bez wątpienia te dwa kolory są idealne, i to pod każdym względem, do wykorzystania podczas przygotowań do ślubu i wesela w romantycznym stylu shabby chic. W połączeniu ze sobą pozwalają przygotować uniwersalny pokój dla dziecka, którego płeć pozostaje „niespodzianką” dla przyszłych rodziców. Chciałabym, żebyście wyobrazili sobie, jak wspaniałe możliwości dają te piękne pastelowe kolory wszystkim miłośnikom wnętrz w stylu shabby chic, którzy marzyli o tym, żeby połączyć ten wyjątkowy styl z najnowszymi światowymi trendami. Te kolory sprawdzą się zarówno w kuchni, łazience, sypialni i salonie. Zobaczcie sami, jak wiele możliwości niesie rok w barwach Serenity i Rose Quartz.

badz-na-topie-i-zobacz-najmodniejsz Trendy ślubne 2016, kolory ślubne 2016, Polish Wedding Planner, 6, Limpet-Shell Wedding 2016 znaleziono-na-houseofturquoise.com

 

Dodaj komentarz