Nowoczesne wystroje domów

Co raz bardziej popularne stają się projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych. W tym miejscu należałoby się zastanowić nad tym co tak naprawdę wpływa na to iż dom jest uznawany za nowoczesny. Czy jest to kształt domu, układ pomieszczeń czy też rodzaj ogrzewania, energooszczędność?

Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.

  • Nowoczesne domy charakteryzują się prostą bryłą w kształcie kwadratu,prostokąta lub litery L.
  • Dach jest zazwyczaj płaski ale ze względu na obowiązujące plany zagospodarowania terenu w wielu gminach są one o kącie nachylenia.

Nowoczesne elewacje pełne uroku

 

Nowoczesny dom charakteryzuje się również elegancką elewacją zazwyczaj z elementami kamienia lub drewna. Kolory Kolory w jakich najczęściej można spotkać taki dom to biel i szarość. Balustrady zazwyczaj są ze stali nierdzewnej i szkła. 

Cechą charakterystyczną takich domów jest również duże przeszklenie najczęściej w salonie co daje dużo więcej światła dziennego w pomieszczeniu jak i daje wrażenie dużo większej przestrzeni w środku.

  • Nowoczesne domy charakteryzują się również usytuowaniem okien względem stron świata.
  • Instalacje takich domów również są tak zaprojektowane aby zużywały jak najmniej energii.

Wnętrza są przestronne. Z reguły salon,jadalnia i kuchnia są ze sobą połączone tworząc jedną całość co nie dość, że powoduje powiększenie wnętrza to każda część jest dobrze oświetlona czy to przez światło dzienne czy też światło elektryczne. Idealnie do tego wystroju pasują tapety imitujące takie materiały jak drewno, beton czy cegłę – sprawdź .

Zazwyczaj budowa takiego domu jest dużo droższa już na etapie projektowania niż standardowego domu. Jednak taka inwestycja na pewno nam się zwróci już po kilku latach mieszkania w naszym cudownym i wymarzonych wnętrzu.

Dodaj komentarz