Pokój dla dziewczynki, czyli prezent na Dzień Dziecka

W życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, kiedy ich córka nie chce być już traktowana jak mała dziewczynka, a jej największym marzeniem staje się własny stylowy pokój. Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby spełnić za dość życzeniom tej, która nie chce być już uważana za dziecko.

 

Shabby chic jest idealnym stylem dla realizacji ciekawej aranżacji w pokoju przeznaczonym dla młodej damy. Delikatne pastelowe kolory na ścianach łączone z klasyczną bielą sprawią, że pokój zyska wizualnie na przestrzeni. Jednocześnie pozwolą one na zastosowanie jasnych celowo postarzanych mebli. Łóżko z wysokim wezgłowiem można ?stworzyć? samemu. Wystarczy do klasycznego łóżka bez zabudowy przymontować pełną paletę ze zbitych desek pomalowanych w kolorze innych mebli. Wystarczy umieścić na nim napis wykonany za pomocą szablonu i nasza córka zyska łóżko nie do podrobienia.

 

  
Jasne zasłony w naturalnym odcieniu bawełny, kilkanaście ? nie kilka ? ozdobnych poduszek w poszewkach z dodatkiem koronki lub wykonanych metodą patchworku i taka właśnie narzuta? koniecznie z motywem różyczek. Oto prosty przepis na wybór tekstyliów do pokoju dorastającej damy.

 

 


 


 

 


Takie serduszko można także wykonać samemu! 🙂

 


 

Ramki na zdjęcia, wieszak na pierwszą biżuterię, lusterko i lampka nocna ? to niezbędne elementy dekoracyjno-użytkowe w pokoju. Wybierając je trzeba pamiętać, że mają w sobie łączyć to, co lubi nasza córka z nadgryzionym przez czas szykiem. Jeśli pokój jest przeznaczony dla dwóch dziewczynek, to na pewno ucieszy je jeszcze jeden dodatek: parawan. Dzięki niemu każda z nich będzie miała odrobinę ?intymności? w razie różnicy poglądów. Jego obecność na pewno wpłynie korzystnie na atmosferę w całym domu. 

 

 

 

 

Dzień Dziecka coraz bliżej. Warto zastanowić się, czy w ramach prezentu z jego okazji nie rozpocząć przedsięwzięcia, które pokaże naszym córkom, że traktujemy je poważnie. Ich wdzięczność na pewno przyniesie wiele dobrego zarówno rodzicom, jak i innym domownikom.

 

Dodaj komentarz