Romantyczna altana dla każdego

Wspaniały maj za nami. Ale przed nami jeszcze piękniejszy czerwiec. Prognozy zapowiadają, że tegoroczny będzie cieplejszy od zeszłorocznego. Co za tym idzie, coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Jest to korzystne dla naszego zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Warto zadbać o miejsce, w którym będziemy mogli wygodnie usiąść z książką lub zjeść rodzinny posiłek w otoczeniu zieleni. Drewniana altana jest do tego idealna, ponieważ chroni nas przed niespodziewanym deszczem, zbytnim nasłonecznieniem czy mocniejszymi podmuchami wiatru. Budowę altany można wykonać samemu lub zlecić specjalistom z Lokalers.pl.


 

Altana była nazywana ?chłodnikiem? lub ?ciemnikiem?, ze względu na swoją podstawową funkcję. Lekka zadaszona konstrukcja, zwykle półotwarta, zyskała na popularności w XVI wieku. Moda na nie trwała aż do końca XVIII. Kto z nas nie zna historii nocnych spotkań Adama Mickiewicza z ukochaną Marylą w takiej właśnie latanie? Ile Pań marzy o własnym romantycznym miejscu w ogrodzie? Nawet z prostej, prostokątnej altany można stworzyć takie niezwykłe miejsce. Wystarczy wybrać meble i dodatki w stylu shabby chic.

 

Meble w stylu shabby chic są wręcz stworzone do altany. Duży drewniany stół z lekko bielonego drewna, na którego powierzchni upozorowano nadgryzienia przez ząb czasu, to propozycja dla miłośników rodzinnych posiłków. Wraz z krzesłami czy fotelami stworzą idealne warunki do przeniesienia jadalni poza mury domu. Dla tych, którzy nie chcą ryzykować, jak drewniane meble zniosą ewentualne zawilgocenie, bezpieczniejszym rozwiązaniem będą metalowe meble ogrodowe. Dla wygody, twarde siedzenia warto wyścielić narzutami wykonanymi metodą patchworkową. Nie tylko zapewnią nam one komfort, ale będą dodawać przytulnego wyglądu.

 

Jeśli wokół altany dominuje nieskażony rabatkami trawnik, warto ukwiecić samą altanę i jej wnętrze. Zarówno na zewnątrz, jak i w środku można powiesić skrzynki z peoniami, begoniami, bratkami lub fuksjami. Dobrze, aby współgrały kolorystycznie nie tylko ze sobą, ale także z meblami i dodatkami. Dekoracje stworzone do romantycznej altany to lampiony na świece, które rozjaśnią wnętrze po zachodzie słońca. Ponadto można pokusić się o usadowienie na blacie czy poręczach kilku słodkich aniołków. W takim otoczeniu każdy, a szczególnie każda, poczuje w sobie romantyczną nutę.

 

 

Dodaj komentarz