Shabby chic od kuchni

Za oknami coraz więcej słońca, dzięki czemu z większym optymizmem i radością podchodzimy do wszelkich zmian, choćby aranżacyjnych. Niewielkie przeróbki we wnętrzach mieszkań, z pewnością nie wprowadzą zbyt dużego zamieszania, a na pewno poprawią nasze samopoczucie. Na pierwszy ogień, weźmy więc kuchnię, miejsce niezwykle ważne i istotne, przez co każdy szczegół wyposażenia ma znaczenie. Oczywiście nie trzeba przewracać wszystkiego do góry nogami, nie od razu musi to być kapitalny remont, wystarczą niewielkie drobiazgi, które swym wyglądem odmienią wnętrze, a przy tym sprawdzą się w codziennym użytkowaniu. Interesującym pomysłem są wszelkie skrzynki na sztućce w stylu shabby chic, ciekawie zdobione wieszaki na ręczniki i ścierki kuchenne, a także wiele innych akcesoriów niezbędnych w kuchni, a przy tym bardzo dekoracyjnych.
Shabby chic daje nam wiele możliwości stworzenia wnętrz niesamowitych pod względem aranżacyjnym, a przy tym bardzo wygodnych i funkcjonalnych. Przy czym, stworzenie wnętrza o takim charakterze, nie jest wcale trudne. Wystarczą niewielkie drobiazgi, typu wieszak na ręczniki z niebanalnym motywem, poprzecierany na krawędziach, regalik na przyprawy znaleziony na strychu i nieco ?odnowiony?, czy też babci dzbanek, ozdobiony techniką decoupage. Tego typu przedmioty świetnie odnajdują się w stylizowanych wnętrzach, ale także smaku dodają nowoczesnym kompozycjom.
Popularność, jaką shabby chic zdobył do tej pory, dał mu stałe miejsce w kręgach wnętrzarskich, w sklepach meblowych, oraz w sklepach z artykułami dekoracyjnymi. Poza tym powstaje wiele blogów, z pomysłami, jak samemu nadać ?nowe? życie starym przedmiotom. Dzięki temu nie ma problemów ze znalezieniem przedmiotów, które nas interesują. Często najlepiej zaopatrzonym magazynem w przedmioty w stylu shabby chic, jest nasz własny strych. Wystarczy tylko poszperać, a później przy odrobinie chęci i pracy, mamy szansę stworzyć niepowtarzalne dekoracje, które odmienią każde wnętrze.

www.werandacountry.pl

www.pakamera.pl

www.pakamera.pl

www.ofeminin.pl

www.ofeminin.pl

www.retro-time.pl

www.retro-time.pl

shabbychic.blox.pl

shabbychic.blox.pl

httpartdecor24.plskrzyneczka-na-sztucce-w-stylu-rustykalnym13662

httpartdecor24.plskrzyneczka-na-sztucce-w-stylu-rustykalnym13662

httpartdecor24.plwieszak-z-owalnym-medalionem-shabby-chicshabby-chic-13937

httpartdecor24.plwieszak-z-owalnym-medalionem-shabby-chicshabby-chic-13937

Dodaj komentarz