Shabby-Vintage ?na czasie?

Żyjemy w ciągłym pośpiechu. Bez przerwy sprawdzamy, która godzina. Choć zegarek na ręce stanowi obecnie przede wszystkim ozdobę, bo to komórki podpowiadają nam, jaki ?mamy czas?, to trudno wyobrazić sobie brak zegara w domu. Zwykle w mieszkaniu znajduje się ich kilka. Warto zadbać, aby nasze ?czasomierze? współgrały z aranżacją wnętrza. Ponieważ nasz blog poświęcony jest dwóm stylom, które często idą ze sobą w parze, dlatego dziś skupimy się na tym jak dobrać zegary ścienne aby idealnie pasowały do wnętrza,  utrzymanego w stylu schabby chic i/lub vintage.

Do dużych pokoi i holi ciekawym pomysłem są zegary ścienne z dużymi tarczami o średnicy około pół metra. Im większa tarcza, tym większe cyfry, a im większe cyfry, tym łatwiej sprawdzić godzinę z dużej odległości. Ręcznie malowane cyfry lub wykonane metodą decoupage?u, otoczone są kwiatowymi motywami, motylami lub ptakami. To idealne dodatki do wnętrz utrzymanych w klimacie rustykalnym lub prowansalskim. Celowe postarzane tarcze to dokonały wybór, jeśli w kuchni czy pokoju dziennym stoją meble wykonane zgodnie ze wskazówkami stylu shabby chic. Dla miłośników vintage?u lepszą dekoracją będą zegary na których użyto motywów ze starych pocztówek. Wyblakłe zdjęcia, znaczki pocztowe i napisy przypominające wpisy klasycznym piórem kojarzą się z podróżami, o których słyszeliśmy od naszych dziadków. Zawieszenie takiego zegara w przedpokoju wprowadzi każdego z naszych gości w stan zaciekawienia, co ujrzą w dalszej części mieszkania.

Jeśli powiesimy na ścianie zegar, który zajmuje ponad dwadzieścia procent powierzchni, zostaniemy nim przytłoczeni i będzie nam niewygodnie z niego korzystać. Do niedużej kuchni, salonu czy sypialni lepiej wybrać mniejszy zegar. Zamiast klasycznej okrągłej formy możemy wybrać ścienny zegar z prostokątną metalową płytą, której część to tarcza, a część obrazek. Poza dekoracyjnymi motywami mogą być one ozdobione przysłowiem lub popularnym powiedzeniem, które będzie poprawiać nam nastrój.

Najważniejsze, aby zegar powiesić w miejscu, w którym będziemy mieli go w zasięgu wzroku z największej miejsc, a jednocześnie będzie po prostu pasował. Zegar stanowi nie tylko niezbędne wyposażenie mieszkania, ale jednocześnie może być doskonałą ozdobą ściany stylowo urządzonego pokoju. Gustownie dobrany zegar pozwoli nam mieć czas pod kontrolą w dobrym stylu.

 

Dodaj komentarz