Środki czystości, których nie może zabraknąć w żadnym domu

Witajcie! Dziś chciałabym Wam przedstawić moją „listę hitów” w dziedzinie środków czystości, bez których nie wyobrażam sobie utrzymania porządku. Dzięki nim mogę więcej, niż wskazuje sama nazwa.

Płyn do naczyń Ludwik. Przyzwyczajenie do tego płynu wyniosłam z domu rodzinnego. Nie mam i nie zamierzam mieć zmywarki, dlatego płyn po prostu zawsze musi być w domu. Idealnie usuwa tłuszcz. Pomagam nim sobie także w porządkach na balkonie, wstępnym myciu okien po zimie itp. Sprawdź płyn do naczyń.

Uniwersalne kapsułki do prania General Fresh. Dzięki nim mogę zrobić każde pranie. Nie muszę zastanawiać się, ile środka nam zastosować (zawsze miałam ten dylemat przy proszkach i płynach), a koszt jednego prania nie przekracza nawet złotówki. Dzięki nim i Białemu Jeleniowi pranie jest tanie i skuteczne. Sprawdź: kapsułki do prania.

Kapsułki do prania General Fresh
Płyn do szyb AJAX 3w1. Najbardziej lubię ten o zapachu jabłkowym :). Poza oczywistą funkcją do mycia okien i luster, używam go do wycierania płytek, drzwi, mebli nie-drewnianych i obudów sprzętów AGD i RTV. Dzięki niemu mogę w kwadrans „ogarnąć” dom przed niezapowiedzianą wcześniej wizytą znajomych lub rodziny. Sprawdź płyn do szyb.
Mydło Biały Jeleń. Może wydawać się, że to przeszłość i przeżytek, ale to mydło domywa wszystkie zabrudzenia. Mój mąż uważa, że bez tego mydła w łazience nie dałoby się żyć. Jako mechanik, który ciągle wraca z zapaćkanymi od smarów rękami i ubraniami roboczymi może być uznany za eksperta w tej dziedzinie ;). Rzeczywiście – mydło świetnie usuwa najcięższe plamy i nadaje się do przygotowania „kąpieli” dla butów sportowych. Sprawdź mydło.

Płyn do WC Domestos Czystość & Połysk. Wykorzystuje go nie tylko w toalecie. Po dziś dzień mamy emaliowany zlew i brodzik, dlatego Domestos bardzo nam się przydaje. I tu muszę się pochwalić, że porządki z tym super mocnym płynem wziął na siebie mój mąż, który nie chce, żebym podrażniała sobie śluzówki i skórę. Wiem – szczęściara ze mnie ;). Sprawdź płyn do WC.

Mając te pięć środków nie muszę martwić się, że czegoś mi się nie uda. Oczywiście, korzystam też z innych. Ale to bez nich porządki byłby bardzo kłopotliwe. Jeśli dodać do tego odkurzacz, wiadro/miskę, ściereczki, gąbkę i ręczniki papierowe – zapewniam Was: możecie posprzątać wszystko :).

Partner artykułu: perfekt-blysk.pl

Dodaj komentarz