Stylowy pokój dla nastolatka

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, kiedy musi zmierzyć się z faktem, że jego dziecko wkracza w etap, w którym nie chce już mówić mu o wszystkim. Zaczyna mieć swoje sekrety, swój świat i chce mieć także swój pokój. I nie chodzi tylko o to, że nie chce go z nikim dzielić, ale także o to, że chce, aby miał on niepowtarzalny ?look?. Jeśli zaproponujemy nastolatkowi aranżację w stylu vintage, możemy mieć nadzieje, że uda się nam pogodzić jego oczekiwania z wystrojem w dobrym stylu.

Stonowana kolorystyka i połączenie naturalnego koloru drewna z zimnym metalem na pewno spodoba się chłopcom, ale i dziewczynom, które kreują się na tak zwane chłopczyce. Ściany w kolorze ciemnej zieleni bądź granatowe, lub jednym z wielu odcieni szarości, przecięte kontrastowo z zawsze modną bielą, stworzą doskonałe tło dla mebli w stylu vintage. Jeśli nasz buntownik chciałby mieć ?mroczny? pokój, doprowadźmy do tego, aby przynajmniej jedna ściana, sufit i wnęki okna oraz drzwi były białe lub zaproponujmy żywy ciepły kolor: żółć, czerwień lub fluorescencyjny błękit, czy zieleń. Stosując ostatnie z wymienionych kolorów, wprowadzimy nieco nowoczesnego designu do pokoju, co będzie ciekawym połączeniem stylów.

f13_144_industrial_locker (1)

4

 

Najważniejszy jest jednak wybór mebli. Ściany można przemalować dosłownie w jeden dzień, ale meble zostaną z naszych dzieckiem, które ?nie jest już dzieckiem? przez wiele lat. Wybierając biurko warto zastanowić się, a najlepiej po prostu zapytać, czego potrzebuje nastolatek, żeby nic nie rozpraszało jego uwagi podczas nauki. Kupując krzesło powinniśmy kierować się przede wszystkim tym, czy daje ono możliwość zachowania prawidłowej pozycji, która nie będzie skłaniać do garbienia się. Podobnie rzecz ma się z łóżkiem ? o ile rama może zostać wybrana samodzielnie przez dziecko, to materac powinien przede wszystkim zapewniać zdrowy sen.

Decydując się na zakup mebli z drewna, które zostało jedynie pobielone ocieplimy pokój w naturalny sposób. Jeśli nasze dziecko uzna jednak, że takie meble wyglądają ?jak po babci? warto podsunąć mu propozycję mebli, których fronty zostały nie tylko pomalowane, ale dodatkowo wzbogacone nadrukami lub malunkami. Angielskie hasła, nadruki w stylu plakatów z lat 20.-40. minionego wieku na meblach prezentują się bardzo oryginalnie, a jednocześnie ożywiają pokój.

spr13_148_wilkes_trunk_bed

Dodatki do pokoju to dziedzina, w której możemy pozostawić najwięcej swobody dziecku. Nawet, jeśli nie współgrają one do końca z naszą wizją pokoju w stylu vintage, to pamiętajmy, że być może już za kilka miesięcy nasze dziecko samo to odkryje, a nic nie da mu tyle satysfakcji, jak poczucie, że ma wpływ na wygląd swojego pokoju. A oto kilka propozycji aranżacji w stylu vintage:
s14_102_industrial_locker

designerskie-szafy-dla-nastolatkow-aranzacja_75951 fall12_060_kenwood_bed

Dodaj komentarz