W blasku świec

Zbliżająca się wielkimi krokami jesień wiąże się nie tylko z tym, że robi się coraz chłodniej, ale także z tym, że dzień staje się coraz krótszy. Wielu z nas przygotowuje się na czasy, kiedy nie będą widzieć słońca prawie w ogóle. Wychodząc do pracy wcześnie rano jest jeszcze ciemno, a wracając robi się już szarówka. Na samą myśl o tym może ogarnąć człowieka przygnębienie. Doskonałym pomysłem na poprawę samopoczucia jest wieczór spędzony nie przy sztucznym świetle, ale w przyjemnym blasku świec.

romantyczny-lampionik-w-stylu-prowansalskim_3331

Świece kojarzą się przede wszystkim z romantycznymi i uroczystymi kolacjami. Jednak nie musimy ograniczać ich obecności w naszym mieszkaniu wyłącznie do specjalnych okazji. Świece same w sobie stanowią doskonały sposób na uzupełnienie aranżacji wnętrza w stylu shabby chic. Ciekawe formy, rozmaite kolory i niezwykle świeczniki towarzyszące tradycyjnym świecom sprawią, że nasze mieszkanie zyska dodatkowo na przytulności i obudzimy w nim nutkę romantyzmu, który przecież doskonale współgra z naszym ukochanym shabby.

domowe-swiece-zapachowe--diy

Świece zdobione techniką decoupage’u prezentują się niezwykle dekoracyjnie. Można wykorzystać je jako drobny upominek dla bliskiej osoby, ale uwaga: wybierając pięknie wykończoną świecę może okazać się, że obdarowana nigdy nie wykorzysta jej zgodnie z przeznaczeniem, a na zawsze pozostawi jako pamiątkę. Techniką decoupage zdobione są przede wszystkim grube świece, ponieważ dekoracyjne motywy najlepiej prezentują się na dużej powierzchni. Innym sposobem dekorowania świec jest zatapianie w nich drobnych muszelek, suszonych płatków, ziarenek i innych drobiazgów. Takie świece można dostać niemal wszędzie, nawet w popularnych sieciach drogeryjnych. Poza pięknym wyglądem świecom tego rodzaju często towarzyszy aromat. Świece zapachowe koją zmysły.

original_small-heart-glass-hanging-tealight-holder tea-light-holders

Tradycyjne świece stołowe i niezwykle popularnych od kilku lat tea-lighty najlepiej i najbezpieczniej umieścić w świeczniku. Próby ustawiania ich bez oprawy i podstawy mogą zakończyć się zalaniem woskiem czy steryną mebli, podłogi i tekstyliów, ale co gorsza mogą spowodować pożar. Korzystając z piękna świec trzeba zawsze pamiętać o względach bezpieczeństwa. Świeczniki nie tylko umożliwiają wygodne korzystanie ze świec, ale dobrane w przemyślany sposób będę dekoracją samą w sobie. Świece i świeczniki stwarzają niezwykłe możliwości. Blask świec koi nerwy, pomaga się odprężyć i porusza nostalgiczną, romantyczną strunę, nawet w „twardych sztukach”.

bEd12xCG2ej78w3lTX

Dodaj komentarz